Numele instituţiei: Departamentul de Administrație și Management Public, FSPAC, UBB
Comentarii: ORAR SEMESTRUL I, 2017-2018

Cuprins

 

Departamentul de Administrație și Management Public, FSPAC, UBB
AP I
Luni Marţi Miercuri Joi Vineri
08:00
API-G2API-G3
Limba engleză Sociologie SeminarOperare PC Seminar
Alexandru Oltean-CîmpeanRaluca AntonieFlavia Țăran
Sala IV/3Sala III/4Sala C1
Sociologie Curs
Raluca Antonie
Sala 101
Scriere academică Curs
Cristina Haruța
Sala 101
API-G2API-G4
Introducere în administrație publică Seminar Scriere academică Seminar
Octavian MoldovanCristina Haruța
Sala V/2Sala IV/3
Introducere în administrație publică Curs
Cristina Hințea
Sala V/2
10:00
Metode și tehnici de cercetare în științele sociale Curs
Dan Șandor
Sala V/2
---
Limba engleză
Alexandru Oltean-Cîmpean
Sala IV/3
---
API-G3
Introducere în administrație publică Seminar
Octavian Moldovan
Sala IV/3
12:00
API-G1API-G2
Sociologie SeminarOperare PC
Raluca AntonieFlavia Țăran
Sala IV/3Sala C1
API-G4
Sociologie Seminar
Raluca Antonie
Sala IV/3
API-G3
Scriere academică Seminar
Cristina Haruța
Sala IV/3
--- ---
14:00
API-G1 (14-15) ; API-G4 (15-16)
Introducere în științe politice Seminar
Mihaela Griga
Sala IV/3
API-G1API-G3
Operare PC SeminarSociologie Seminar
Flavia ȚăranRaluca Antonie
Sala C1Sala IV/3
Introducere în științe politice Curs
Cosmin Marian
Sala V/2
API-G3
Metode și tehnici de cercetare în științele sociale Seminar
Cristina Haruța
Sala III/4
API-G1API-G2 (14-15) ; API-G3 (15-16)API-G4
Metode și tehnici de cercetare în științele sociale SeminarIntroducere în științe politice SeminarIntroducere în administrație publică Seminar
Cristina HaruțaMihaela GrigaOctavian Moldovan
Sala III/4Sala II/4Sala IV/3
16:00 ---
API-G2
Scriere academică Seminar
Cristina Haruța
Sala IV/3
API-G1
Scriere academică Seminar
Cristina Haruța
Sala IV/3
API-G4
Metode și tehnici de cercetare în științele sociale Seminar
Cristina Haruța
Sala III/4
API-G1API-G2
Introducere în administrație publică SeminarMetode și tehnici de cercetare în științele sociale Seminar
Octavian MoldovanCristina Haruța
Sala IV/3Sala III/4
18:00 -x- -x- -x-
Limba franceză
Andreea Pop
Sala II/4
-x-
.

înapoi la început

Departamentul de Administrație și Management Public, FSPAC, UBB
AP II
Luni Marţi Miercuri Joi Vineri
08:00
Acte și proceduri administrative de stare civilă Curs
Daniel Buda
Sala V/2
APII-G1
Drept administrativ Seminar
Ana Ranta
Sala T4
APII-G1
Acte și proceduri administrative de stare civilă Seminar
Ana Ranta
Sala IV/3
---
APII-G2
Drept administrativ Seminar
Ana Ranta
Sala III/4
10:00
APII-G1APII-G3
Dezvoltare regională SeminarDrept administrativ Seminar
Bogdana NeamțuAna Ranta
Sala III/4Sala C1
Finanțe publice Curs
Dan Lazăr
Sala 101
--- ---
Drept administrativ Curs
Ana Ranta
Sala V/2
12:00
Istorie modernă și contemporană Curs
Virgil Țârău
Sala V/2
APII-G2
Acte și proceduri administrative de stare civilă Seminar
Ana Ranta
Sala III/4
APII-G3
Acte și proceduri administrative de stare civilă Seminar
Ana Ranta
Sala III/4
APII-G1APII-G2
Finanțe publice SeminarDezvoltare regională Seminar
Bogdan MoldovanBogdana Neamțu
Sala III/4Sala T3
Dezvoltare regională Curs
Călin Ghiolțan
Sala V/2
14:00
APII-G3
Dezvoltare regională Seminar
Bogdana Neamțu
Sala III/4
---
APII-G3
Finanțe publice Seminar
Bogdan Moldovan
Sala III/4
---
APII-G2
Finanțe publice Seminar
Bogdan Moldovan
Sala V/2
16:00 -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 -x- -x- -x- -x- -x-
.

înapoi la început

Departamentul de Administrație și Management Public, FSPAC, UBB
AP III
Luni Marţi Miercuri Joi Vineri
08:00 ---
APIII-G2
Introducere în studiul ONG-urilor Seminar
Natalia Balogh
Sala III/4
APIII-G1
Seminar de cercetare Seminar
Raluca Antonie
Sala III/4
APIII-G2
Politici publice Seminar
Bianca Radu
Sala III/4
---
10:00
APIII-G1
Management public Seminar
Adrian Hudrea
Sala T3
APIII-G1APIII-G2
Introducere în studiul ONG-urilor SeminarManagement public Seminar
Natalia BaloghAdrian Hudrea
Sala III/4Sala T3
APIII-G2
Seminar de cercetare Seminar
Raluca Antonie
Sala III/4
APIII-G1APIII-G2
Politici publice SeminarDezvoltare organizațională și managementul schimbării Seminar,
Bianca RaduMarius Dodu
Sala III/4Sala IV/3
APIII-G2
Managementul resurselor umane Seminar,
Marius Dodu
Sala III/4
12:00 ---
Management public Curs
Călin Hințea
Sala V/2
Seminar de cercetare Curs
Dan Șandor
Sala V/2
Politici publice Curs
Marton Balogh
Sala V/2
APIII-G1
Managementul resurselor umane Seminar,
Marius Dodu
Sala III/4
14:00 ---
Dezvoltare organizațională și managementul schimbării Curs opțional
Ciprian Tripon
Sala III/4
---
Introducere în studiul ONG-urilor Curs
Marton Balogh
Sala V/2
---
16:00
Dreptul muncii și protecției sociale Curs opțional
Remus Chiciudean
Sala V/2
-x- -x- -x- -x-
18:00
APIII-G1
Dreptul muncii și protecției sociale Seminar
Remus Chiciudean
Sala V/2
-x-
Managementul resurselor umane Curs
Ciprian Tripon
Sala 101
-x- -x-
.

înapoi la început

The Department of Public Administration and Management, FSPAC, UBB
Leadership I
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
08:00
Limba engleză
Alexandru Oltean-Cîmpean
Room IV/3
--- --- --- ---
10:00
Environmental Policies Class
Raluca Suciu
Room IV/3
Environmental Policies Seminar
Raluca Suciu
Room IV/6
Introduction to Political Sciences Class
Levente Roomt
Room 302
--- ---
12:00
Introduction to Public Administration Class
Adrian Hudrea
Room T3
Computer Skills Seminar
Nicolae Urs
Room C2
Introduction to Public Administration Seminar
Adrian Hudrea
Room T4
Research Methods in Social Sciences Class
Petruța Teampău
Room 401
---
14:00 --- ---
Introduction to Political Sciences Seminar
Daniela Angi
Room 401
Research Methods in Social Sciences Seminar
Florin Feșnic
Room 401
---
16:00 -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 -x- -x- -x-
French language
Andreea Pop
Sala II/4
-x-
.

înapoi la început

The Department of Public Administration and Management, FSPAC, UBB
Leadership II
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
08:00 ---
Decision Making Class
Bianca Radu
Room IV/3
--- ---
Public Finances and Budgeting Class
Paul Zai
Room T4
10:00 ---
Decision Making Seminar
Bianca Radu
Room IV/5
--- ---
Public Finances and Budgeting Seminar
Paul Zai
Room T4
12:00
Innovation in Public Organizations Class
Paula Beudean
Room III/4
Innovation in Public Organizations Seminar
Paula Beudean
Room T5
--- ---
Public Finances and Budgeting Class
Paul Zai
Room T3
14:00
Administrative Law Class
Cosmina Chirilă
Room IV/5
Regional Policies Class
Bogdana Neamțu
Room IV/5
Regional Policies Seminar
Bogdana Neamțu
Room IV/3
---
Public Finances and Budgeting Seminar
Paul Zai
Room T3
16:00
Administrative Law Seminar
Bianca Racolța
Room IV/5
-x- -x- -x- -x-
18:00 -x- -x- -x- -x- -x-
.

înapoi la început

The Department of Public Administration and Management, FSPAC, UBB
Leadership III
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
08:00 --- ---
NGO Management Seminar
Paula Beudean
Room IV/5
--- ---
10:00
Public Policy Class
Bianca Radu
Room IV/5
Human Resources Management Seminar,
Marius Dodu
Room IV/3
Leadership Class
Tudor Țiclău
Room T5
--- ---
12:00
Public Policy Seminar
Bianca Radu
Room IV/5
Organization Development and Change Management Seminar,
Marius Dodu
Room IV/5
Leadership Seminar
Tudor Țiclău
Room T5
Human Resources Management Class
Ciprian Tripon
Room IV/3
European Union: Mechanisms and Institutions Class
Raluca Suciu
Room IV/3
14:00 ---
NGO Management Class
Paula Beudean
Room T5
---
Organization Development and Change Management Class
Ciprian Tripon
Room IV/3
European Union: Mechanisms and Institutions Seminar
Raluca Suciu
Room IV/5
16:00 -x- -x- -x- -x- -x-
18:00 -x- -x- -x- -x- -x-
.

înapoi la început

The Department of Public Administration and Management, FSPAC, UBB
MPA I
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
16:00 --- ---
Economics and Public Finances
Dan Lazăr
Room IV/5
--- ---
18:00
PSM I, CDUP I
Comparative Governance
Liviu Radu
Room IV/5
Organization Theory
Tudor Țiclău
Room III/4
Research Methods for Social Sciences
Dan Șandor
Room III/4
--- ---
* The class „NGO Management” (PSM I, NGOM I, CDUP I) will be held by professors Gajduschek Gyorgy and Iga Jeziorska (Corvinus University, Budapest) on a modular basis based on a program that will be announced
**The class „Fundamentals of Philanthropy and the Emergence of the Third Sector” (NGOM I) will be held by professor John Fike (Eastern Michigan University, USA) on a modular basis based on a program that will be announced

înapoi la început

The Department of Public Administration and Management, FSPAC, UBB
MPA II
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
16:00
NGOM II
Fundraising
Paula Beudean
Room T5
PSM II, NGOM II
Human Resources Management
Ciprian Tripon
Room III/4
---
PSM IINGOM IICDUP II
Research Seminar Social Capital and Public Participation Local Economic Develepment
Dan ȘandorGabriel BădescuBogdan Moldovan
Room IV/5Room 303, FSPAC 2Council Room
---
18:00
Strategic Planning
Călin Hințea
Room III/4
---
PSM IICDUP II
Marketing in the Public Sector Environmental Policies
Tudor ȚiclăuElena Minea
Room T5Room 303, FSPAC 2
CDUP II
Urban Planning
Bogdana Neamțu
Room IV/5
---
.

înapoi la început

The Department of Public Administration and Management, FSPAC, UBB
STI I
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
16:00 --- --- --- --- ---
18:00
MPA II, STI I
Strategic Planning
Călin Hințea
Room III/4
Research Methods for Process Analysis
Raluca Antonie
Room T4
--- --- ---
*The following classes will be held on a modular basis based on a program that will be announced: ICT Innovation in Governance, Building Performance in Public Services: Emergency Response System, Face and Marketing

înapoi la început

The Department of Public Administration and Management, FSPAC, UBB
STI II
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
16:00 ---
Conflict Management
Christian Chereji
Room IV/6
--- ---
Public Budgets
Paul Zai
Room T5
18:00 --- --- --- ---
Public Budgets
Paul Zai
Room T5
*The following classes will be held on a modular basis based on a program that will be announced: Data Warehouse and Business Intelligence, Human Rights, Building Performance in Public Services: Education, Project Management, Evaluation/Impact Assessment

înapoi la început

Departamentul de Administrație și Management Public, FSPAC, UBB
Master I RO
Luni Marţi Miercuri Joi Vineri
16:00
Teorii organizaționale
Tudor Țiclău
Sala III/4
Managementul ONG-urilor
Natalia Balogh
Sala IV/5
--- --- ---
18:00 ---
Guvernanță comparată
Liviu Radu
Sala IV/3
Economie și finanțe publice
Dan Lazăr
Sala IV/5
Metode și tehnici de cercetare în științele sociale
Dan Șandor
Sala IV/3
---
.

înapoi la început

Departamentul de Administrație și Management Public, FSPAC, UBB
Master II RO
Luni Marţi Miercuri Joi Vineri
16:00
Planificare strategică în sectorul public
Călin Hințea
Sala IV/3
---
Seminar de cercetare Curs opțional master
Raluca Antonie
Sala 303, FSPAC 2
--- ---
18:00
Dezvoltare organizaţională și măsurarea performanțelor organizaționale
Ciprian Tripon
Sala IV/3
Politici și instrumente UE Curs opțional master
Cristina Haruța
Sala 401
Managementul proiectelor
Marton Balogh
Sala IV/3
Managementul resurselor umane
Horia Raboca
Sala III/4
---
.

înapoi la început

Departamentul de Administrație și Management Public, FSPAC, UBB
MPEP I
Luni Marţi Miercuri Joi Vineri
16:00
Planificare strategică în sectorul public
Călin Hințea
Sala IV/3
--- --- --- ---
18:00 ---
Politici și instrumente UE Curs opțional master
Cristina Haruța
Sala 401
Managementul proiectelor
Marton Balogh
Sala IV/3
Metode și tehnici de cercetare în științele sociale
Dan Șandor
Sala IV/3
---
.

înapoi la început

Departamentul de Administrație și Management Public, FSPAC, UBB
MPEP II
Luni Marţi Miercuri Joi Vineri
16:00 ---
Evaluare aplicată
Raluca Antonie
Sala T3
--- --- ---
18:00 ---
Implementarea proiectelor
Natalia Balogh
Sala IV/5
---
Analiza cost-beneficiu
Bogdan Moldovan
Sala T3
---
*Cursul "Sisteme informaționale pentru managementul proiectelor" va fi ținut de prof. Dan Șandor în regim modular, după un program care va fi anunțat din timp

înapoi la început

Departamentul de Administrație și Management Public, FSPAC, UBB
Master I MRU
Luni Marţi Miercuri Joi Vineri
16:00
Teorii organizaționale
Tudor Țiclău
Sala III/4
---
Eficienţă organizaţională: echipele de muncă
Horia Raboca
Sala III/4
Managementul Relațiilor Contractuale de Muncă
Remus Chiciudean
Sala IV/3
---
18:00 --- ---
Forme și teorii ale comunicării
Călin Rus
Sala III/2
Managementul resurselor umane
Horia Raboca
Sala III/4
---
.

înapoi la început